Yerli Malı Belgesi Danışmanlık

Yerli Malı Belgesi Danışmanlık

Yerli malı belgesi adından da anlaşılacağı üzere tamamen Türkiye’de üretilen veya elde edilen ürünler ile üretim sürecinin önemli aşamalarının ve ekonomik yönden gerekli görülen en son esaslı işçilik ve eylemin Türkiye’de yapılmış olması ve aynı zamanda Yerli Malı Tebliği (SGM 2014/35) ve TOBB Yerli Malı Belgesinin Düzenlenmesine İlişkin Uygulama Esasları mevzuatlarında tarif edilen şartları karşılaması gereklidir. Daha kapsamlı bilgiye Yerli Malı Belgesi web sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kamu İhale Kurumu tarafından ilan edilen ‘Orta ve Yüksek Teknolojili Sanayi Ürünleri Listesi’nde yer alan ve “Yerli Malı Belgesi” bulunan ürünlere, alımlarda % 15 oranında fiyat avantajı uygulanmaktadır. Aynı zamanda Yerli Malı Belgesine Sahip olan firmalardan tedarik ettiğiniz ürünleri KOSGEB destekli aldığınızda yine % 15 fiyat avantajınız olacaktır.
Peki, Yerli Malı Belgesi nereden ve nasıl alınır? Eğer aklınıza takılan soru bu ise yanıtı almak için en doğru adrese geldiğinizden emin olun. Çünkü Akre Group Danışmanlık şirketi olarak Yerli Malı Belgesi danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu danışmanlık hizmetimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yerli Malı Belgesi Almanın Ön Koşulu Nedir?

Değerli okurumuz Yerli Malı Belgesi müracaatı yapabilmek için öncelikle güncel Kapasite Raporu ve Sanayi Sicil Belgesine sahip olmamız gereklidir. Bu iki belgenin alınması konusunda da danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Yerli Malı Belgesi alacağınız ürünlerin Kapasite Raporu Tablo 2 de yazılmış olması gereklidir. Aynı zamanda Sanayi Sicil Belgesi’nin de vizesi yapılmış ve Kapasite Raporu ile uyumlu olması gereklidir. Bu iki kriterin haricinde Sanayi Odalarının ve Ticaret Odalarının Yerli Malı Belgesi için talep ettikleri evrakları danışmanlarımız ziyaretinize geldikleri zaman sizlere bildireceklerdir.

Yerli Malı Belgesi Ücretleri

Yerli Malı Belgesi ücretleri bağlı bulunduğunuz Ticaret Odası ve veya Sanayi Odasına göre farklılık göstermektedir. Ziyaretinize geldiğimizde ürün sayısına göre değişen Yerli Malı Belgesi Resmi ücretlerini ve Danışmanlık hizmet ücretini sizlere yazılı teklifimizde sunmuş olacağız.  Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kapasite Raporu, Sanayi Sicil Belgesi ve Yerli Malı Belgesi ile ilgili hizmet verdiğimiz firmaları web sitemizin ana sayfasında görebilirsiniz. Tekrardan teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

İlgili Yazılar

Temmuz 12, 2020

Asbest Raporu