İşyeri Aydınlatma Ölçümleri

İşyeri Aydınlatma Ölçümleri

Çalışma ve üretim alanlarında işçilerin ve diğer tüm çalışanların sağlıklı koşullarda olması mutlaka sağlanmalıdır. Ses, ışık, ısı gibi üretim alanındaki kriterlerin gerekli birimlerce değerlendirilip uygunluğu mutlaka test edilmelidir. Bunlar arasında en önemlisinin ışık dengesi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İşletmenizde ya da üretim alanınızda çalışanların sağlığı için ortam ışığının belirli kriterleri taşıması gerekiyor. Bu kriterlerin taşınıp taşınmadığını belirlemek için işyeri aydınlatma ölçümleri yapılmalıdır. Aydınlatma ölçümleri akredite bir kurum tarafından yapılmalı ve sonuçları sizlere raporlanmalıdır. Bu ölçümlerin alanında profesyonel kişi ve ekipmanlar ile yapılması en doğru sonucu verecektir. Bu konuda profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Akre Group Danışmanlık şirketi olarak işyeri aydınlatma ölçümleri konusunda en iyi hizmeti sunmayı taahhüt ediyoruz.

İşyeri Aydınlatma Ölçümlerinin Önemi

Işık insanlarda özellikle göz sağlığını doğrudan etkileyen büyük bir etkendir. Bu nedenle işyerlerinde ışığın insan gözüne zarar vermeyecek nitelikle ve aydınlıkta olması şarttır. Aksi halde çalışanların iş güvenliği gereklilikleri sağlanmak ve çalışan sağlığı doğrudan olumsuz etkilenir. Aynı zamanda ışıklandırmanın yeterli olmadığı alanlarda iş kazalarının olma riski de artmaktadır. Bu durum üretim bandınızın da aksamasına ve verimliliğin düşmesine neden olur. Çözüm ise mutlaka işyeri aydınlatma ölçümleri yaptırmanızdır. Bu ölçümlerin gerekli kriterleri sağlaması şu faydaları sağlar;
• Çalışanların sağlığını korumak
• İş verimliliğini arttırmak
• Çalışanları olası göz hastalıklarından korumak
• Gerekli iş güvenliği kriterlerini taşıyan bir firma olmak
• İşyerinde kazaları önlemek
Bunun dışında işyeri aydınlatma ölçümlerinin yapıldığı işyerlerini de şöyle sırlamak mümkündür;
1. Ofis ve bürolar
2. Tekstil firmaları
3. Üretim fabrikaları
4. Montaj ve kaynak çalışmalarının yapıldığı alanlar
5. Sağlık ve bakım çalışma alanları
6. Ahşap işleme alanları gibi birçok iş ve iş kolunda yapılması zorunludur.

İşyeri Aydınlatma Ölçümleri Ücretleri

Akre Group Danışmanlık şirketi olarak sizlere işyeri aydınlatma ölçümleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu hizmetin detaylı fiyatlandırılması adına mutlaka iş yerinizin kapsamlı olarak görülmesi ve nasıl bir çalışma yapılacağı netleşmelidir. Bu nedenle de ayrıntılı fiyat ve diğer bilgileri almak üzere hemen bizimle iletişime geçmeniz en faydalı çözüm olacaktır. Hemen bizi arayarak fiyat tekliflerimizi öğrenebilirsiniz!

İlgili Yazılar