Sedex Belgesi Danışmanlık

Sedex Belgelendirme Nedir?

Sedex en yalın tanımı ile küresel anlamda tedarik zinciri açısından işletmelerin ve katılımcıların faaliyetlerini çok daha kolay bir hale getiren organizasyon bütünüdür. Sedex ile global tedarik zincirine dahil olan bir firma iseniz daha etik, daha sorumlu bir süreç izlemeniz son derece kolaydır. Hiç bir kar amacı gütmeyen bu organizasyona dahil olan işletmelerin ticari anlamda gelişmesi, etik değerler kapsamında ticaret yapması hedeflenen ilk noktalar arasında yer alıyor. Risksiz, geliştirici, alıcı ve satıcının tüm olası tedarik zincir sorunlarının ortadan kaldırılması gibi detaylara dikkat eden bir işletme olmak istiyorsanız siz de Sedex belgelendirmesine sahip olmayı tercih edebilirsiniz.

Sedex Sistemi Nasıl Çalışır?

Sedex için bir tür sosyal sorumluluk belgesi demek de yanlış olmayacaktır. Alıcı ve tedarikçi firmaların global tedarik zinciri sırasındaki tüm yol haritalarını görmeleri için faydalı olan, aynı zamanda olası sorunların önceden analiz edilmesini sağan bu organizasyon işinizi çok daha kolay hale getirmeyi ve etik değerler çerçevesinde ticaret yapmanızı sağlıyor. Bugün dünya çapında farklı sektörlerden binlerce işletme Sedex üyesi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Finans, araç, giyim alanı, konseksiyon, tarım ve kimyasal dâhil olmak üzere birçok sektörde yer alan işletmeler olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Siz de işletmenizin Sedex üyesi olmasını ve etik ticaret yapmasını istiyorsanız Sedex Belgelendirme hizmetleri için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sedex üyesi olmak hem işinizi kolay hale getirir hem de yaptığınız tüm global ticaretlerde kafanızın rahat olmasını, süreci iyi yönetmenizi destekler.

Sedex Belgelendirmesinin İşletmelere Faydaları Nelerdir?

Sedex belgelendirme işleminden sonra Sedex’in işletmelere ne gibi faydalar sağladığını sizler için listeleyelim;
1. Sevkiyatları hızlı ve düzgün yönetmek
2. Riskleri en az seviyeye indirmek
3. Etik ticaret yapmak İşletme ve firmanın imajını korumak
4. Yenilikçi faaliyetlere dâhil olmak
İşte bu ve bunun gibi pek çok faydası olan Sedex organizasyonuna dahil olmak istiyorsanız hemen Akre Group Danışmanlık firması olarak sizlere destek olmaya hazır bulunduğumuzu bilmelisiniz. Sedex Belgelendirme süreci ve maliyeti açısından aklınıza takılan tüm soruların yanıtı için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Temmuz 12, 2020

Asbest Raporu