İşyeri Gürültü Ölçümleri

İşyeri Gürültü Ölçümleri Danışmanlık Hizmetleri

Farklı iş kollarında ve sektörlerde üretim alanları açısından yüksek gürültüye maruz kalma gibi durumlar yaşanabiliyor. Aşırı gürültülü ortamlarda risk analizi yapılması ve ortamdaki insanların hasar görmemesi adına işyeri gürültü ölçümleri yapılır. İşyeri gürültü ölçümleri yasal olarak da yapılması zorunlu bir işlem olarak 2013 yılında düzenlenen kanunlardan biridir. Riski ortadan kaldırmak, ölçüm sonuçlarına göre çözüm odaklı revizyonlar yapmak adına sizin de sektörünüze bağlı olarak gürültü ölçümlerini yaptırmanız gerekir. Bu noktada Akre Group Danışmanlık firması olarak sizlere hizmet veriyoruz. İşyeri gürültü ölçümlerinin yapılması ve raporlanması gibi tüm süreçleri danışmanlık firmamız aracılığı ile takip altına alabilirsiniz. Hemen ayrıntılı bilgi almak üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşyeri Gürültü Ölçümleri Neden Gereklidir?

Gürültülü ortamlarda bulunan çalışanların sağlığına dair önlem alınması için bazı yasalar zorunlu hale getirilmiştir. Bunlardan biri de gürültülü ortamlar kapsamında düzenlenen işyeri gürültü ölçümleri için yapılan düzenlemedir. Gürültü insan sağlığını bazı kriterler çerçevesinde ciddi oranda tehdit ettiği için iş yerlerinde bu ölçümü yaptırmak zorunlu hale getirilmiştir. Bilhassa da işitme ile ilgili risk ve olası sağlık problemlerinden korunmak ve önleyici olmak adına yapılan gürültü ölçümleri asgari düzeye göre değerlendirmeye alınır. Sadece fiziksel sorunlar değil çalışanlarda ciddi psikolojik sorunlara da neden olan gürültü problemini analiz etmek ve işletmenizi gerekli prosedürlere uygun hale getirmek için siz de bu ölçümü yaptırabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek ölçümler konusunda destek ve ayrıntılı bilgi talebinizi iletmeniz mümkün olacaktır.

Gürültü Ölçümleri Nasıl Yaptırılır?

İşyeri gürültü ölçümlerini iki alternatif yol ile yaptırmanız mümkündür. Birincisi kişisel ölçüm diğeri ise ortam gürültü ölçümüdür. Bu ölçümleri işletmenize göre değerlendirerek tercih edebilirsiniz. Gürültü ölçüm prosedürüne göre işletmeler en az 6 ayda bir periyodik ölçüm yaptırmalı ve gürültü ölçümlerini raporlamalıdır. Bu noktada bir işletme sahibi olarak gürültü ölçümü yapacak firmanın yeterliliğine de dikkat etmekte yarar vardır. Akre Group Danışmanlık olarak bu alandaki en iyi hizmeti ve gereklilikleri yerine getiren kusursuz bir hizmeti verme konusunda son derece istikrarlı davranıyoruz. İlgili detaylar için iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar